top of page
חיפוש
  • Windows 7

windows 7

עודכן: 30 באוק׳ 2022


Windows 7 (בעבר נקראה Blackcomb ו-Windows Vienna) היא מערכת הפעלה מסדרת Microsoft Windows, המיוצרת על ידי מיקרוסופט למחשבים אישיים. המערכת יצאה לשוק באוקטובר 2009.

בשונה מקודמותיה, חלונות 7 בעלת תאימות רבה למנהלי התקן, תוכניות וחומרה קיימת, ומתוכננת כך שתוכל לפעול גם על מחשבים בעלי כח עיבוד נמוך יחסית. יעדים אלו הוצבו כלקח מהביקורת הרבה והכישלון היחסי של ויסטה, כישלון שגם גרם את האצת הפיתוח של מערכת זו.

דרישות מערכת

מעבד32-סיביות64-סיביות

מהירות מעבד1GHz

גודל זיכרון1GB RAM2GB RAM

גרפיקהכרטיס תואם DirectX 9 ומעלה עם ‏‏WDDM ‏1.0 ומעלה

נפח פנוי בדיסק הקשיח16GB20GB

כונן אופטיDVD-R/RW

השם

שמה המקורי של המערכת היה Blackcomb. השם שונה ל "Windows Vienna" בשנת 2006. אחר כך שונה שמה הפנימי של המערכת בחברה ל-Windows 7, שם שהפך אחר כך השם לשמה הרשמי של מערכת ההפעלה. השם Windows 7 נובע מכך שזו תהיה מערכת ההפעלה השביעית בסדרת מערכות הפעלה למשתמשים ביתיים, לפי ספירה פנימית של מיקרוסופט.

תכונות

Windows 7 כוללת מספר תכונות חדשות, כמו תמיכה במסכי מגע, זיהוי דיבור וזיהוי כתב יד, תמיכה בכוננים קשיחים וירטואליים, שיפור ביצועים במעבדים מרובי ליבות, שיפור ביצועי אתחול, ושיפור בליבה (Kernel) שתקרא בגרסה זו MinWin. לפי הערכות, צריכת המשאבים של הליבה החדשה תהיה רק 25 מגהבייט מהכונן הקשיח ו-40 מגהבייט בזיכרון ה-RAM. לפי דיווחים שונים, לחלונות 7 נוספה תמיכה בריבוי כרטיסי מסך וגרסה חדשה של מדיה סנטר. תכונות חדשות שנכללות בחלונות 7 לפי הדיווחים הן: אביזרים (Gadgets) משולבים בתוךסייר חלונות (Windows Explorer), אביזרים למדיה סנטר, אפשרות להכנסת והוצאת פריטים מתפריט התחלה ומשורת המשימות באופן חזותי, שיפור תכונות מדיה ושילוב ה-XPS Essentials Pack .

ללוח הבקרה נוספו: האצת ביצועי המחשב (Accelerators), מכוונן טקסט ClearType, אשף כיול צבעים בתצוגה (Display Color Calibration Wizard), אביזרים (Gadgets), תת-אדום, שיחזור, איתור תקלות, מרכז שטח עבודה (Workspaces Center), חיישנים (Location and Other Sensors), מנהל כישורים (Credential Manager), התקנים ביומטריים (Biometric Devices), צלמיות מערכת (System Icons), מרכז הפתרונות של ווינדוס (Windows Solution Center) ותצוגה. שמו של מרכז האבטחה של ווינדוס (Windows Security Center) שונה למרכז הפתרונות של ווינדוס (Windows Solution Center) והוא כולל אבטחה ותחזוקה של המחשב.

בשורת המשימות סרגל ההפעלה המהירה (Quick Launch) מוזג עם הכפתורים, והתקבלה שורת יישומים בסגנון חדש.

חלק מהתוכניות שנכללו במערכות קודמות של חלונות, בייחוד Windows Movie Maker, Outlook Express ו-Windows Photo Gallery, לא יכללו יותר במערכת ההפעלה. במקום זאת הם יסופקו בנפרד כשירותי רשת כחלק מחבילת Windows Live Essentials.

למערכת הפעלה זו יש חמישה תתי סוגים השונים

Windows 7 Starter - מערכת הפעלה מוגבלת וחסכונית באמצעים עבור מחשבים קטנים וזולים עם חומרה מוגבלת.

Windows 7 Home Basic - דומה ל-Windows 7 Starter אבל מעט פחות מוגבלת ממנה ומיועדת למחשבים אישיים במדינות בהן חברת מיקרוסופט אינה מבוססת דיה. ברוב מדינות העולם, גרסה זו לא נמכרת ואם היא מגיעה לשם בייבוא אישי, אי-אפשר לתפעל אותה שם.

Windows 7 Home Premium - הגרסה הנפוצה ביותר. טובה למחשב של אדם פרטי שאינו עוסק במקצוע חריג מבחינת דרישות מחשב ואינו עובד בעסק עם רשת מחשבים פנימית מפותחת בצורה חריגה. בגרסה זו חסרות הפונקציות המסובכות שצפוי שמרבית משתמשי המחשב לא יזדקקו להן לעולם.

Windows 7 Professional - מצב ביניים בין Windows 7 Home Premium לבין Windows 7 Ultimate. מערכת שמתאימה למי שיש לו דרישות גבוהות יותר משל המשתמש הרגיל, אבל עדיין לא צריך הכול.

Windows 7 Ultimate,‏ Windows 7 Enterprise - גרסאות כמעט זהות מבחינה תפקודית שמכילות כל מה ש-Windows 7 יכולה להכיל. הראשונה ניתנת לקניה על ידי כל אדם והשנייה רק על ידי ארגונים גדולים.

ביקורת

מערכת הפעלה זו בניגוד לקודמתה, קיבלה ביקורות טובות, עוד בשלב של הגרסאות המוקדמות שלה‏[4]‏[5]. עם זאת, ביקורת מצדדים שונים הופנתה כלפי Windows 7 בטענה שהיא אינה אלא גרסה משודרגת של קודמתה, Windows Vista, והיא אינה מערכת הפעלה חדשה. כמו כן, הופנתה ביקורת בשל אי מתן אפשרות לשדרוג מוזל למשתמשי Windows Vista. בחלק ממחשבי הנטבוק דווח כי המערכת מקצרת את זמן הסוללה בכשליש לעומת חלונות XP, ישנם אנליסטים הסוברים שכאשר יעשו אופטימיזציה לקוד ולדרייברים בעיה זו תפתר‏[6]. איגוד התוכנה החופשית (FSF) יצא בקמפיין כנגד מערכת ההפעלה בכותרת Windows7Sins (מילולי: "חלונות 7 חטאים"), כאשר הוא טוען כי באמצעות חלונות 7 מיקרוסופט טוענת לשליטה חוקית על המחשב שלך, והיא עושה שימוש בכוח זה כדי להתעלל במשתמשי המחשבים, ולגזול בחשאי את זכויותיהם

#אישמחשביםבחולון #טכנאימחשביםתלאביב #תיקוןמחשביםבבתים #pc4vip #תיקוןמחשביםבאזור #תיקוןמחשביםבראשוןלציון #טכנאימחשביםבגושדן #תחזוקתמחשב #תיקוןמחשביםתלאביב #אישמחשביםבראשוןלציון #תיקוןמחשביםראשוןלציון #טכנאימחשביםבראשוןלציון #טכנאימחשביםבתים #תיקוןמחשביםבחולון #טכנאימחשביםתלאביב #טכנאימחשביםבבתים #טכנאימחשביםבתלאביב #טכנאימחשביםבחולון #טכנאימחשביםחולון #תיקוןמחשביםנסציונה #טכנאימחשביםעדהבית #טכנאימחשביםרמתגן #טכנאימחשבים #טכנאימחשביםבאזור #טכנאימחשביםראשוןלציון #טכנאימחשביםבנסציונה #טכנאימחשביםנסציונה

bottom of page